Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir Forumdan beklenen herşey..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Şiir Oku
Hava Durumu
Haberler
Manşet
En son konular
» Un neden patlayıcıdır?
Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimePaz 15 Kas. 2009 - 18:11 tarafından EKIN

» Neden gıdıklanıyoruz?
Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimePaz 15 Kas. 2009 - 18:10 tarafından EKIN

» Nasıl sarhoş olunuyor?
Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimePaz 15 Kas. 2009 - 18:09 tarafından EKIN

» Elektrik insanı nasıl çarpıyor?
Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimePaz 15 Kas. 2009 - 18:09 tarafından EKIN

» İngilizce'de hindiye neden Turkey deniliyor?
Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimePaz 15 Kas. 2009 - 18:08 tarafından EKIN

» 24 ayar altın ne demektir?
Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimePaz 15 Kas. 2009 - 18:07 tarafından EKIN

» 13 sayısı neden uğursuzdur?
Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimePaz 15 Kas. 2009 - 18:06 tarafından EKIN

» Bozuk paraların kenarları neden tırtıllıdır?
Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimePaz 15 Kas. 2009 - 18:05 tarafından EKIN

» Ayna kırılması neden uğursuzluk getirir?
Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimePaz 15 Kas. 2009 - 18:05 tarafından EKIN

En iyi yollayıcılar
EKIN
Horoz ile köpeğin sohbeti Vote_lcapHoroz ile köpeğin sohbeti Voting_barHoroz ile köpeğin sohbeti Vote_rcap 
Asi._44
Horoz ile köpeğin sohbeti Vote_lcapHoroz ile köpeğin sohbeti Voting_barHoroz ile köpeğin sohbeti Vote_rcap 
Korcan
yesim
meliş
ekin.fm
elif
mehmet010101
Radyo
Sayaç
Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi Cuma 19 Ağus. 2016 - 20:25 tarihinde online oldu.
Admin Msn’ de

Zirve100 Sayac

Horoz ile köpeğin sohbeti

2 posters
YazarMesaj
EKIN
Admin
Admin
EKIN

Erkek Başak Mesaj Sayısı : 457
İş/Hobiler : Webmaster

Horoz ile köpeğin sohbeti Empty
MesajKonu: Horoz ile köpeğin sohbeti   Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimePerş. 25 Haz. 2009 - 22:29

Bütün mahlukatın dilinden anlayan Süleyman (a.s'a bir adam gelip yalvarır; "ey Allah'ın peygamberi bana da hayvanların dilini öğret" Ben de konuştuklarını anlayayım" der. Süleyman (a.s izin vermez; "olmaz" der "sen onların konuştuklarını anlarsan sabredemezsin. Arkasındaki hikmetleri bilemezsin."
Adam ısrar eder. Süleyman (a.s'da adama hayvanların dilini öğretir. Sevinerek evine dönen adam çöplükteki horoz ile köpeğin konuşmalarını dinlemeye başlar. Bir ara köpeğin horoza şöyle dediğini duyar;
-Horoz kardeş sen arpa ve buğdayla da karnını doyurabilirsin. Biraz öteki taneleri yesen de ekmek kırıntılarını bana bıraksan olmaz mı benim karnım çok aç. Horoz şu cevabı verir;
-Sabret köpek kardeş. Yarın buraya ağanın ölen eşeğini getirip bırakacaklar. Bolca et yer karnını iyice doyurursun.
Bunu duyan ağa hemen ahırdaki eşeğini alıp pazarda satar. "iyi ki hayvanların dilini öğrendim. Yoksa eşek elimde ölecekti" diye kendi kendine söylenerek evine döner. Ertesi gün yine kulak kabartır çöplükteki seslere" köpek sitem etmekte horoza;
-Hani ağanın eşeği ölecekti de bende bolca et yiyecektim ya? Horoz cevap verir;
-Ağanın eşeği ölmesine öldü de satın alan zavallının elinde öldü! Ağa aç gözlülük edip eşeği sattı. Ama üzülme bu sefer ağanın atı ölecek -Onu buraya getirip bırakacaklar bolca et yer karnını doyurursun.
Ağa yine hızla kalkar ahırdaki atı alıp pazarda satar. Dönerken yine "iyi ki hayvanların dilini öğrendim yoksa at elimde ölecekti diye mırıldanır. Ve gelip yine hayvanların konuşmalarına kulak misafiri olur. Bu sefer köpek yüksek sesle sitem etmektedir horoza;
-Arkadaş beni gene aldattın. Hani ağanın atı ölecekti? Horoz cevap verir;
-Ağanın atı ölmesine öldü de sattığı zavallının elinde öldü. Üzülme der bu sefer daha büyük bir ziyafete konacağız hep birlikte. Ama köpek inanmaz;
-Hadi hadi beni yine aldatıyorsun der. Horoz bu defa kesin konuşur;
-Hayır der aldatma falan yok. Durum kesin. Çünkü bu sefer ağanın kendisi ölecek! Malına gelenler bu defa kendi canına gelecek. Arkasından yemekler yapılıp etler pişirilecek! Artanını da bizlere dökecekler; ye yiyebildiğin kadar.
Bunu duyan ağa şaşırır; sağa - sola koşuşturmaya başlar. "Yok mu beni satın alacak biri" diye söylenir. Derken gece hastalanan ağa sabaha çıkmaz ölür. Ardından yapılan yemekler ve pişirilen etlerden artanlar çöplüğe dökülür. Hayvanlar da uzun süreli bir ziyafete konmuş olurlar. Bu sırada horoz söylenir;
-İnsanlar keşke mallarına gelecek bir belayı kendi üstlerinden atıp başkalarına zarar vermeyi düşünmek yerine o belayı defetmenin yollarını araştırsalardı hileye baş vurmayıp Allah'tan gelene tevekkülle karşılayabilselerdi "bunda da bir hayır vardır" diye düşüne bilselerdi. Bunu diyemiyorlar maalesef! Sonra da mallarına gelen canlarına da geliyor; tabii o saatten sonra pişmanlıkta fayda vermiyor. Peygamberimiz buyurdu;
"Mallarınızı zekat ile koruyunuz. Hastalıklarınızı sadaka ile tedavi ediniz bela dalgalarını da dua ve niyazla karşılayınız"
http://www.ekinfm.com.tr.tc
Asi._44
Esaslı Üye
Esaslı Üye
Asi._44

Kadın Ikizler Mesaj Sayısı : 137
İş/Hobiler : Öğrenci

MesajKonu: Geri: Horoz ile köpeğin sohbeti   Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimeC.tesi 27 Haz. 2009 - 22:13

Teşekkürler EKIN,bu arada imzan çok güzel! Smile
EKIN
Admin
Admin
EKIN

Erkek Başak Mesaj Sayısı : 457
İş/Hobiler : Webmaster

MesajKonu: Geri: Horoz ile köpeğin sohbeti   Horoz ile köpeğin sohbeti Icon_minitimeC.tesi 27 Haz. 2009 - 23:51

Asi._44 demiş ki:
Teşekkürler EKIN,bu arada imzan çok güzel! Smile

Kıskandın demiii sigaracı What a Face cyclops
http://www.ekinfm.com.tr.tc

1 sayfadaki 1 sayfası